Specjalist/k/a ds. Komunikacji

Jobbeschreibung

Jesteśmy najbardziej rozpoznawalną organizacją ekologiczną na świecie, od 1971 roku nagłaśniającą i rozwiązującą globalne problemy środowiskowe. W Polsce jesteśmy znani m.in. z ochrony Doliny Rospudy, ochrony Puszczy Białowieskiej i działań na rzecz pszczół oraz walki ze smogiem.

Zmieniaj świat, zmieniając Greenpeace: ucz się, bierz odpowiedzialność i rozwijaj się, wykorzystując swój talent i kreatywność do ratowania planety jako:

Specjalista/Specjalistka ds. Komunikacji

w biurze organizacji w Warszawie

Główne zadania i obowiązki na tym stanowisku to:

· budowanie trwałego i szerokiego poparcia społecznego dla działań Greenpeace w Polsce i na świecie,

· przygotowywanie informacji prasowych i innych materiałów dla mediów,

· przygotowanie i realizacja projektów związanych z wizerunkiem i komunikacją - zarówno samodzielnie, jak i w zespole,

· bliska współpraca z mediami i dziennikarzami - w tym informacyjnymi, branżowymi i lifestyle’owymi,

· współtworzenie i realizacja strategii komunikacyjnej i wizerunkowej organizacji, a także poszczególnych obszarów jej działalności,

· współpraca z podwykonawcami i partnerami,

· monitoring mediów,

· ewaluacja projektów,

· biegłość w poruszaniu się po zagadnieniach merytorycznych związanych z działalnością Greenpeace w Polsce.

Ihr Profil

Kompetencje:

  • doświadczenie pracy w mediach lub PR poparte sukcesami,
  • doskonały warsztat pracy i szeroki zakres praktycznych umiejętności,
  • biegłość w przygotowywaniu tekstów i informacji prasowych,
  • znajomość rynku mediów,
  • sprawność w poruszaniu się po świecie nowych mediów,
  • umiejętność wykorzystania dla potrzeb organizacji różnych kanałów komunikacji,
  • doświadczenie w tworzeniu strategii komunikacyjnych,
  • biegłość posługiwania się językiem angielskim,
  • kontakty w świecie mediów,
  • ogólne zrozumienie dla idei i metod działania Greenpeace.

Oferujemy:

  • pełną wyzwań pracę w zespole zaangażowanych profesjonalistów i profesjonalistek,
  • możliwość uczestniczenia w działaniach organizacji mających realny wpływ na naszą rzeczywistość,
  • pracę w środowisku wspierającym różnorodność,
  • benefity zgodne z wartościami Greenpeace (dodatki na dzieci, dodatek na transport publiczny, dopłata do karty sportowej lub zakupu książek),
  • możliwość udziału w cotygodniowym wegańskim lunchu gotowanym przez kucharza,
  • udogodnienia dla rowerzystów (stojaki na rowery, prysznic w biurze),
  • wynagrodzenie od 5500 do 6400 złotych brutto, zależnie od kompetencji

Jeżeli spełniasz kryteria i jeśli czujesz, że świat trzeba zmieniać i że wiesz, jak to zrobić, wyślij nam swoje CV, list motywacyjny i tekst, w formie artykułu o długości około 4 tys. znaków.

Jesteśmy pracodawcą dającym równe szanse ludziom bez względu na ich rasę, religię, pochodzenie, płeć, wiek, niepełnosprawność, orientację seksualną, tożsamość seksualną i sposób jej wyrażania.