Координатор „Работа с общности“ /Community organizer/

Job description

Координаторът на общността ще подпомага работата по кампанията за енергиен преход отвъд въглищата, водена от „Грийнпийс“ –България и „За Земята“.  Работата ще бъде предимно във въглищни райони (Гълъбово, Раднево, Стара Загора).

Целта на работната позиция е да се подпомогнат местните общности в настъпващия енергиен преход.

Отговорности:

·         Осъществява и поддържа регулярни контакти с местните общности

·         Организира срещи и събития в регионите

·         Координира дейността на отделни групи и заинтересовани страни в общностния процес

·         Участва в планирането и изпълнението на кампании

·         Събира информация за предстоящи събития

·         Търси лидери на местните общности, работи активно заедно с тях и ги подкрепя

·         Участва в изготвянето на информационни и илюстративни материали

·         Следи процеса на енергиен преход

Списъкът не е изчерпателен, избраният кандидат ще се включва в изпълнението на проекти, свързани с кампанията.

Requirements

Изисквания за позицията:

Успешният кандидат ще има:

·         Над 5 години трудов стаж

·         Искрен интерес към екологични теми

·         Отлични комуникационни способности

·         Отлични организаторски умения, ефективно управление на време

·         Умение да работи в малък екип, но и инициативност за самостоятелна работа

·         Умение за работа с компютър (Microsoft – Word, Excel, PowerPoint)

·         Владеенето на английски език е предимство

·         Диплома от висше образование е предимство

·         Отговорно отношение и работа в срокове

·         Шофьорска книжка, категория Б

Ние предлагаме:

 Работа на пълен или непълен ден, в зависимост от възможността на избрания кандидат.

 Възможност за работа от вкъщи.

6-месечен изпитателен срок, като срокът на договорa може да бъде продължен.

 За кандидатстване:

Изпратете CV, мотивационно писмо и снимка в системата

Срок за кандидатстване: 20 септември 2019 г.

За нас:

“Грийнпийс” е независима глобална организация, която работи за промяна на нагласите и поведението, с цел защита и опазване на околната среда и подкрепа на мира. Българският офис: www.greenpeace.bg

Екологично сдружение „За Земята“  работи за устойчив стил на живот и отговорни решения за планетата: www.zazemiata.org